logo

پیام مدیر عامل

   

بنام خداوند جان وخرد                                  کزین برتر اندیشه برنگذرد

 

با سلام وآرزوی موفقیت و بهروزی برای تمامی سهامداران محترم شرکت کالسیمین که به حق جایگاهی والا و نقشی انکار ناپذیر در ایجاد و تداوم حرکت و فعالیت این شرکت تولیدی داشته و خواهند داشت ، معروض می‌دارد کالسیمین از سال 1343 با هدف تولید کنسانتره روی، سرب و شمش روی فعالیت تولیدی خود را آغاز و همواره با استعانت از خداوند رحمان و همکاری صادقانه پرسنل نسبت به ارائه خدمات پربار، با رعایت آخرین نکات و استانداردهای تولیدی به صنعت میهن اسلامی همت گماشته و این راه پرفراز و نشیب تا رسیدن به آخرین سرمنزل مقصود ادامه داشته و خواهد داشت. موسسین و سهامداران شرکت با احاله مسئولیت های اجرائی در زمینه های تولیدی، اداری و مالی به هیئت مدیره منتخب و نهایتاً به مدیرعامل برگزیده هیئت مدیره و ترسیم راه های دسترسی به اهداف، سعی و کوشش خود را مصروف به ارائه تولید محصول با کیفیت و استاندارد جهانی نموده و در این مسیر با بسیج نیروهای متخصص و متعهد در کلیه امور، همراهانی صدوق و خادم را گردآوری نموده است.

همراهانی که در طی طریق و پیموندن مسیر علی رغم وجود تمامی مصائب و مشکلات همواره به عنوان یکی از اجزای یاری دهنده مجموعه عمل نموده و خواهند نمود.

در سال 1395 به لطف خدا اضافه بر افزایش قیمت LME و با بهبود شرایط جهانی، تلاش مجموعه کارکنان در راستای افزایش 11.76 درصدی تولید شمش روی، افزایش راندمان و کاهش مواد مصرفی و هزینه های تولید، موجب کسب درآمد و جلب سود بیش از برنامه و پیش بینی گردید.

به گونه ای که ضمن افزایش ارزش سهام در طول سال موصوف، ارزش سود هر سهم به ترتیب در سه ماهه اول – دوم – سوم و چهارم به ترتیب بالغ بر 57 – 187 – 329 و 429 ریال گردید.

در سال 1395 با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال به نام ” اقتصاد مقاومتی – اقدام و عمل” و با اعتقاد به تاکیدات معظم له بر حفظ تولید داخلی، تحرک و رونق اقتصادی و مقابله با رکود، شرکت کالسیمین با تکیه بر مدیریت جهادی و تقویت فرهنگ کار، تلاش، تولید ثروت، بهره وری، کارآفرینی، سرمایه گذاری و اشتغال مولد، اجرای پروژه BZS یا استحصال روی بیشتر از ضایعات پسماند را سرلوحه تمرکز کار خود قرار داد.

در حال حاضر پروژه مذکور که یکی از بزرگترین کارخانجات مشابه خود در منطقه محسوب می گردد، با تمام فراز و نشیب اجرائی و برخورد با شرایط جوی بسیار نامساعد، مراحل ساخت و نصب و تست سرد خود را پشت سر گذاشته و با عبور از مرز 95% پیشرفت فیزیکی در حال راه اندازی گرم و آغاز بهره برداری قرار گرفته است .

در سال 1396 مطابق با برنامه مصوب، مقدار 60,000 تن از محصول این کارخانه به چرخه تولید تزریق خواهد شد. با این اوصاف حدود 25% در خرید و تهیه خاک شرکت صرفه جوئی به عمل خواهد آمد.

بخشی از برنامه هائی که در سال 96 پیگیری خواهد شد، بشرح ذیل می باشد:

 • بهره برداری کامل از واحد BZS و نزدیک شدن به ظرفیت اسمی
 • استحصال فلزات نیکل، کبالت و کادمیوم از کیک لیچ
 • طرح لیچ اتمسفری یا تحت فشار با استفاده از دانش برون مرزی
 • موضوع دانش بنیان شدن شرکت
 • طرح SO و راه اندازی خط 2 فلوتاسیون کارخانه تغلیظ با هدف استفاده از خاک های مخلوط سولفوره و اکسیده و افزایش بهره وری
 • بررسی تولید زاماک با هدف افزودن محصول دیگر به سبد کالای تولیدی شرکت
 • مشارکت در تولید کنسانتره سرب از پسماند واحد BZS دندی با شرکت های فرآوری مواد معدنی ایران – شرکت تولید روی ایران و هلدینگ توسعه معادن روی ایران
 • اجرای طرح اصلاح و بازنگری طبقه بندی مشاغل به منظور بهبود وضع معیشتی کارکنان
 • اصلاح ساختار مالی و نیروی انسانی با استفاده از نرم افزارهای مربوطه و بهره گیری از نیروهای مجرب و کارآمد
 • بازسازی و نوسازی تجهیزات فرسوده با هدف افزایش عمر کارخانجات
 • ایجاد اشتغال از طریق اجرائی کردن طرح ها و پروژه های توسعه ای مورد اشاره
 • گام برداشتن در راستای ایجاد صنعت سبز با اجرای پروژه های زیست محیطی مختلف

 

بدیهی است دستیابی و تحقق اهداف، چشم انداز و برنامه های اجرایی در سال جاری که در راستای حفظ و ارتقاء جایگاه شرکت کالسیمین در صنعت سرب و روی تدوین گردیده است نیازمند حمایت و مساعدت کلیه ذینفعان شرکت و به خصوص سهامداران محترم می باشد.

امید است با عنایات خداوند متعال و توجهات حضرت ولی عصر(عج) و با تکیه بر منویات مقام معظم رهبری و همچنین با اعتماد، اتحاد، تلاش موثر و بهره ور شاهد تعالی و موفقیت بیش از پیش در عرصه اقتصاد مقاومتی و نیز جلب رضایت سهامداران گرامی بوده و به آنچه شایسته این شرکت می باشد دست یابیم.

 

 سعید انجدانی

مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت کالسیمین